Umów wizytę

Medycznie Estetycznie

Kontakt

ul. Pańska 98 lok. 206, 00-837 Warszawa

796 443 626

kontakt.medycznie.estetycznie@gmail.com

Projekt bez nazwy (5)

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe (PRP - Platelet-Rich Plasma) to innowacyjne podejście w medycynie estetycznej, które wykorzystuje naturalne zasoby organizmu do regeneracji i odmładzania skóry. Zabieg ten opiera się na wykorzystaniu komórek krwi, zwłaszcza płytek krwi, które zawierają liczne czynniki wzrostu i inne substancje stymulujące regenerację.

 

Działanie osocza bogatopłytkowego na skórę:

Stymulacja produkcji kolagenu - Czynniki wzrostu obecne w osoczu bogatopłytkowym stymulują komórki skóry do produkcji kolagenu, co przyczynia się do poprawy elastyczności i jędrności skóry.

Regeneracja komórkowa - PRP wspomaga regenerację komórkową, przyspieszając procesy naprawcze skóry. To może pomóc w zmniejszeniu widoczności blizn, zmarszczek i drobnych linii.

 Poprawa koloru i struktury skóry - Osocze bogatopłytkowe przyczynia się do poprawy koloru skóry, nadając jej zdrowszy i bardziej promienny wygląd. Dodatkowo, może pomóc w redukcji przebarwień.

Nawilżenie i odżywienie - Zabieg z osoczem bogatopłytkowym doskonale nawilża skórę, co jest korzystne dla osób z problemami suchości skóry.

Naturalne efekty - Ponieważ zabieg opiera się na naturalnych procesach regeneracyjnych organizmu, efekty są subtelne, a skóra wygląda naturalnie odmłodzona.

Jak się przygotować?
Przed zabiegiem zaleca się unikanie leków przeciwzapalnych (np. ibuprofenu) i aspiryny, które mogą wpływać na krzepnięcie krwi. Zaleca się utrzymanie zdrowej diety i odpowiednie nawodnienie organizmu przed zabiegiem. Warto pić dużo wody, co pomoże w procesie pobierania krwi. Wybierz luźne, wygodne ubranie, które umożliwi łatwy dostęp do miejsca, gdzie będzie przeprowadzony zabieg.
Jak wygląda zabieg?
Na początku zabiegu pobiera się niewielką ilość krwi, podobnie jak podczas standardowego badania krwi. Ilość pobieranej krwi zależy od planowanego zakresu zabiegu, ale zwykle jest to od 10 do 60 ml. Pobrana krew jest umieszczana w specjalnej maszynie zwanej wirówką. Centryfugowanie trwa kilka minut i ma na celu oddzielenie osocza bogatopłytkowego od innych składników krwi, takich jak czerwone krwinki. Po odseparowaniu, osocze bogatopłytkowe jest pobierane do strzykawki. Wstrzykuje się osocze bogatopłytkowe w określone obszary skóry, stosując wcześniej opracowany plan. Zabieg może być przeprowadzany na różnych częściach ciała, w zależności od celów terapeutycznych (na przykład twarz, skóra głowy, blizny, rozstępy).
Co robić po zabiegu?
Zaleca się unikanie intensywnej aktywności fizycznej przez 24-48 godzin po zabiegu. Pozwoli to uniknąć potencjalnego podrażnienia obszarów leczonych. Bezpośrednie działanie promieni słonecznych może być szkodliwe dla leczonej skóry. Stosuj krem z wysokim filtrem UV i unikaj bezpośredniej ekspozycji na słońce przez kilka dni. Jeśli zabieg PRP został wykonany na twarzy, unikaj stosowania makijażu przez przynajmniej 24 godziny, aby zapobiec podrażnieniom.
Przeciwwskazania
Ciąża i karmienie piersią; choroby krwi (osoby cierpiące na schorzenia krwi, takie jak hemofilia lub trombocytopenia- niski poziom płytek krwi, mogą być narażone na ryzyko krwotoków); infekcje skóry ( np. opryszczka); choroby autoimmunologiczne (np. toczeń rumieniowaty układowy czy reumatoidalne zapalenie stawów); aktywne choroby nowotworowe.